2023 FoNAM. Všetky práva vyhradené.

ROBINOL CE

1Robinol-CEkontaktné lepidlo pre obuvníkov 

Kontaktné lepidlo na báze roztoku prírodného kaučuku v organických rozpúšťadlách.

OBLASŤ POUŽITIA:
Kontaktné lepidlo pre priemyslové pomocné lepenie pri výrobe koženej galantérie, obuvi (pri zaklepávaní kože) a nábytku, ak po procese lepenia nasleduje ďalšie mechanické spojenie, ako je šitie, nitovanie a pod. Lepidlo spája kožu, textil, pryž (predovšetkým prírodný kaučuk), papier, lepenku a pod.  Suchý film lepidla je elastický a vodovzdorný

Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (TL Robinol F.doc)ROBINOL CE[Technický list]25 kB

UNILEP D 418

1U-D418roztrokové polyuretánové lepidlo na savé a nesavé materiály 

Kontaktné lepidlo na báze roztoku polyuretánového kaučuku v organických rozpúšťadlách. Môže byť použité ako jedno- alebo dvojzložkové lepidlo.

OBLASŤ POUŽITIA:
Lepí koženku, kožu,  pryž, PVC, polyestery, plexisklo, polyuretánové peny, a pod. Slúži k opravám výrobkov z PVC podložiek do stanov a nafukovacích matracov, na lepenie plastových podrážok ku svrškom obuvi, k lepeniu a utesňovaniu potrubí z PVC (Novodur). Spoje odolávajú teplotám od -30 do +80°C. Na dosiahnutie lepšej tepelnej (do +100°C) a chemickej odolnosti a vyššej pevnosti spoja sa dá použiť UNILEP D 418 ako dvojzložkové lepidlo prídavkom tužidla LEABOND SBS (výrobca Lear,a.s.)

Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (Unilep D418.doc)UNILEP D 418[Technický list]31 kB

SLOVAPRÉN 55

kontaktné,chloroprenové lepidlo na podlahoviny 

Rýchlo zasychajúce rozpúšťadlové kontaktné lepidlo na lepenie savých a nesavých  materiálov. Znížený obsah aromátov. Trvale pružný a vode odolný spoj.

OBLASŤ POUŽITIA:
Univerzálne kontaktné lepidlo na lepenie savých materiálov navzájom alebo na nesavé materiály (PVC, koženka, drevo, kovy). Je vhodné na lepenie podlahových líšt a hrán schodov a na opravy obuvi. Lepený spoj odoláva pôsobeniu vlhkosti, nie je však určený na trvalý styk s vodou.

Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (TL S.P.E55.doc)SLOVAPRÉN 55[Technický list]32 kB

UNILEP RS 1

wunilep RS1 10lkontaktné lepidlo pre obuvníkov a stolárov 

Kontaktné lepidlo na báze roztoku chloroprenového kaučuku v organických rozpúšťadlách.

OBLASŤ POUŽITIA:
Univerzálne kontaktné lepidlo pre lepenie v obuvníctve, stolárstve a pre konštrukčné lepenie. Lepidlo je vhodné na lepenie kože, textilu, pryže, papieru, dreva, PUR pen (Molitan ®), melaminových fólií (Umakart ®), kovov, skla a pod. Na dosiahnutie lepšej tepelnej a chemickej odolnosti a vyššej pevnosti spoja sa dá použiť UNILEP RS 1 ako dvojzložkové lepidlo s pridaním tvrdidla LEABOND SB  (výrobca Lear,a.s.)

Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (Unilep RS1.doc)UNILEP RS 1[Technický list]30 kB